مسوولان ملکی و نظامی ولسوالی‌های کوهدامن: از دولت حمایت می‌کنیم؛

مسوولان ملکی و نظامی ولسوالی‌های کوهدامن: از دولت حمایت می‌کنیم؛
27حوت1398
نشست امنیتی ولسوالی‌های شکردره، گلدره، استالف، کلکان، میربچه کوت، فرزه و قره‌باغ ولایت کابل برگزار شد.
در این نشست که به ریاست محمد یعقوب حیدری والی کابل و اشتراک مسوولان ملکی و نظامی ولسوالی‌های کوهدامن، روسای شوراهای مردمی و شماری دیگر برگزار شد، روی برخی چالش‌های امنیتی صحبت شد.
ابتدا سیدخالد هاشمی و سید فاروق سادات ولسوال و قومندان امنیه ولسوالی میربچه کوت به نوبت سخن گفتند و از هماهنگی‌ها و همکاری‌های مردم با مسوولان ملکی و نظامی خشنودی کردند، اما مشکلات در بخش‌های جمع آوری معتادان، تدابیر پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اطفائیه و آمبولانس را از مواردی عنوان کردند که باید به آن رسیدگی شود.
در ادامه شماری از مسوولان امنی و دفاعی ولسوالی قره‌باغ، امنیت در ولسوالی‌های کوهدامن را قناعت‌بخش خواندند اما برای پاکسازی کامل این ولسوالی‌ها از وجود شماری هراس افگن، پلان مشترکی را ارائه کردند که به گونه دورانی راه اندازی خواهد شد.
این مسوولان استفاده سوء از مدارس دینی برای هراس افگنی، بیجاشدگان ولایت‌های قندوز و ننگرهار در این ولسوالی‌ها و برخی مسائل دیگر را از مواردی عنوان کردند که در برهم زنی امن و نظم اجتماعی اثر گذار است.
در این نشست همچنان روسای شوراهای مردمی نیز با بیان برخی مشکلات در بخش‌های معارف، زراعت و صحت خواستار رسیدگی به آن شدند.
آنان با خرسندی از همکاری و هماهنگی همیشگی مردم با مسوولان ملکی و نظامی برای تامین صلح و امنیت یاد کردند و با حمایت و پشتیبانی‌شان از دولت، نظام و رییس جمهوری کشور، متعهد به همکاری‌های بیشتر شدند.
محمد یعقوب حیدری والی کابل همکاری، هماهنگی و تلاش های مردم و نیروهای امنی و دفاعی در راستای تامین صلح و امنیت در ولسوالی‌های یاد شده را ستود و از آنان خواست که در این خصوص بیش از پیش تلاش کنند.
وی رسیدگی به مشکلات یاد شده از سوی مسوولان را متعهد شد و تصریح کرد که روی برخی موارد باید هماهنگی شود و این هماهنگی را با راه اندازی نشست ویژه کمیسیون نظامی تنظیم خواهد کرد.
والی کابل تاکید کرد که برخورد نیک منسوبان امنی و دفاعی با مردم، سربازان و زیر دستان برای تقویت روحیه میهن‌دوستی، ملت پروری و افزایش انگیزه تلاش برای سعادت و نجات کشور مهم و اثر گذار است و باید در این خصوص کوشا باشند.
وی از مسوولان ملکی و نظامی خواست که در مسائل سیاسی با بی‌طرفی عمل کنند و چون مامور دولت برای تامین امنیت، حفظ جان و مال شهروندان و تاسیسات عامه تلاش کنند.
والی کابل همچنان با ارائه رهنمودها و توصیه‌های صحی از مسوولان ملکی و نظامی و روسای شوراهای مردمی خواست که روند آگاهی دهی در خصوص بیماری کرونا را از خانه‌ها، قریه‌ها و ولسوالی‌ها آغاز کنند و در این امر مساعی به خرج دهند.
او شیوع بیماری کرونا در کشور را از چالش‌ها و مشکلاتی خواند که شهروندان باید بیش از هر امر دیگر به آن توجه کنند و با رعایت رهنمودها و توصیه‌های صحی برای سلامت خود و دیگران تلاش کنند.
وی از شوراهای مردمی، علما، امامان مساجد، مسوولان رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواست که شهروندان را از رهنمودها و توصیه‌های صحی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مطلع سازند و در امر آگاهی‌دهی به گونه وسیع کار کنند.
والی کابل به مسوولان هدایت سپرد که بازارها، فروشگاه‌ها و مراکز عرضه مواد خوراکی را بررسی کنند و از اضافه‌ستانی‌ها و احتکار جلوگیری کنند و محتکران و گرانفروشان را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کنند.
به بیان وی، شهروندان باید در امر خریداری مواد خوراکی عجله نکنند و در امر مبارزه علیه فساد با اداره‌های ذیربط همکار باشند.
در اخیر این نشست مسوولان با اعلام حمایت و پشتیبانی‌شان از دولت و رییس جمهوری کشور تاکید کردند که از این پس قریه، ولسوالی، شهر و کشور خود را برای منافع دیگران فدا نخواهند کرد و نخواهند گذاشت که از آنان چون ابزار سیاسی کار گرفته شود.