برنامه آگاهی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا راه اندازی شد

برنامه آگاهی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا راه اندازی شد
۱۴ حوت ۱۳۹۸
ریاست امور زنان ولایت کابل به منظور آگاهی شهروندان، برنامه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را راه اندازی کرد.

در این برنامه که به ریاست حنیفه گیرووال معاون امور اجتماعی ولایت کابل و با حضور روسای شوراهای زنان مرکز، نواحی، ولسوالی‌ها و فعالان جامعه مدنی برگزار شد، ابتدا حنیفه گیرووال معاون امور اجتماعی ولایت کابل، کرونا را بیماری‌یی خواند که شهروندان باید برای مبتلا نشدن، رهنمودهای صحی را به گونه جدی رعایت کنند و از روبوسی، در بر گیری، دست‌دادن، و استفاده از اشیای عمومی خودداری کنند.
وی تاکید کرد که شهروندان می‌توانند در هر ۱۵ دقیقه با نوشیدن مقداری آب خود را تا حدی در برابر این بیماری مصون سازند.
معاون والی کابل همچنان از پایتخت‌نشینان خواست که از گردهمایی‌ها و حضور در مکان‌های پرازدحام شهر بپرهیزند و درصورت نیاز ماسک بزنند و در تماس با دیگران محتاط باشند.
در ادامه فریده مشعل قریشی رییس امور زنان ولایت کابل گرمی هوا، تراکم نفوس و موارد دیگر را از عواملی عنوان کرد که فرصت انتقال و سرایت این بیماری به دیگران را فراهم می‌کند.

در اخیر داکتر صبور همدرد متخصص امراض ساری سازمان صحی جهان (W.H.O) بسته معلوماتی درباره بیماری کرونا را ارائه کرد و از شهروندان کشور به ویژه زنان خواست که از مرکبات(لیمو، نارنج، کینو، مالته) تناول کنند، زیرا مرکبات در تقویت جهاز ایمنی بدن اثرگذار است و هرگاه بدن مقاوم داشته باشند، میزان تاثیر بیماری کرونا نیز کاهش می‌یابد.