از نهم حوت روز ملی امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی های موسهی و چهار آسیاب ولایت کابل طی مراسم با شکوهی تجلیل بعمل آمد.

از نهم حوت روز ملی امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی های موسهی و چهار آسیاب ولایت کابل طی مراسم با شکوهی تجلیل بعمل آمد.
12/12/1398
در مراسمی که در ولسوالی چهار آسیاب ولایت کابل راه اندازی شده بود، افزون بر محمد یعقوب حیدری والی و رئیس شورای نظامی ولایت کابل، مسئولین ارشد امنیتی ولایت کابل، افسران و سربازان، وکیل منتخب مردم کابل در پارلمان، ولسوالان ولسوالی های موسهی و چهارآسیاب، بزرگان، ملکان و جوانان اشتراک داشتند.

در ابتداء محمد یعقوب حیدری والی و رئیس شورای نظامی ولایت کابل و هیئت همراه شان، از مسئولین امنیتی و قطعه تشریفات نیروهای امنیتی کندک سوم لوای فرقه 111 ولایت کابل، قوماندانی امنیه ولسوالی های موسهی و چهارآسیاب را معاینه نموده و روز ملی امنیتی و دفاعی کشور را برایشان تبریکی داده و آنها را مدافعان و مبارزان بر حق کشور یاد کردند.
سپس والی و هیئت همراه شان در مراسمی که در ولسوالی چهارآسیاب راه اندازی شده بود اشتراک و سخنرانی کردند.
محمد یعقوب حیدری والی کابل ضمن تبریکی از نهم حوت روزملی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور، ازجانفشانی ها، رشادت، دلیری، پایمردی، جانبازی و قهرمانی های نیروهای امنیتی به نیکویی یاد نمود، اظهار داشت که دست آورد های کنونی حکومت و نظام از برکت تلاش ها و جانفشانی های نیروهای دلیر امنیتی کشور میباشند.

والی کابل از توافق‌نامه صلح میان امریکا و طالبان در دوحه مرکز کشور قطر که به امضاء رسید، یاد کرد و همچنان اعلامیه ای مشترک دولت جمهوری اسلامی افغانستان و آمریکا که منتشر شد، یادآوری کرده و علاوه نمود که در عین امضای توافقنامه میان طالبان و آمریکا؛ مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو به کابل آمدند، همراه با جلالتمآب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در یک کنفرانس خبری به ادامه حمایت‌شان از افغانستان تاکید و از تعهدات مالی خویش برای نیروهای ملی امنیتی و دفاعی اطمینان دادند.
والی کابل گفت که جریان صلح و بر قراری تامین امنیت نیز از نتیجه زحمات نیروهای مشترک کشور میباشد و همچنان اطمینان داد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ارزش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی، حقوق شهروندی، مدنی، آزادی بیان و سایر دست آوردهای 18 سال را تأمین خواهد کرد.

در این مراسم لوی پاسوال سیدمحمد روشندل قوماندان امنیه ولایت کابل، پروین درانی وکیل منتخب مردم ولایت کابل در پارلمان، محمد آغا احمدزی ولسوال ولسوالی چهارآسیاب و کفیل محمد نظر رئیس شورای مردمی ولسوالی چهار آسیاب پیرامون جانفشانی ها، رشادت، دلیری، پایمردی، جانبازی و قهرمانی های نیروهای امنیتی کشورصحبت نمودند و نقش آنها را در راستای تحکیم ثبات و دفاع از ارزش‌های مردم افغانستان در این مقطع حساس زمانی مهم و کلیدی خواندند.

درپایان اشتراک کننده گان محفل، با اهدای گل، نمایشات اتن ملی و تفویض تقدیرنامه ها و اهدای تحایف نقدی به افسران و سربازان، نیروهای ملی امنیتی و دفاعی را تقدیر و ستایش کردند.