از نهم حوت روز ملی امنیتی و دفاعی کشور در ولایت کابل طی مراسمی تجلیل بعمل آمد.

از نهم حوت روز ملی امنیتی و دفاعی کشور در ولایت کابل طی مراسمی تجلیل بعمل آمد.
11/12/1398
مراسمی که به همین مناسبت در تالار کنفرانس‌های مقام ولایت راه اندازی شده بود، در آن افزون بر محمد یعقوب حیدری والی کابل، روئسای داخلی مقام ولایت کابل، قوماندان، منسوبین و سربازان قرارگاه مقام ولایت کابل اشتراک داشتند.
ابتداء والی کابل، مسئولین امنیتی قطعه تشریفات نیروهای امنیتی قرارگاه مقام ولایت را معاینه نموده و روز ملی سرباز را برایشان تبریکی داده و آنان را مدافعان بر حق کشور یاد کرد.

محمد یعقوب حیدری والی کابل از اقدام نیک و به موقع جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقوماندان اعلی قوای مسلح کشور سپاسگذاری کرد که به پاس ارج گزاری از فداکاری ها و جانفشانی های منسوبان نهاد های دفاعی و امنیتی کشور نهم حوت را به عنوان روز ملی سرباز در تقویم کشوراختصاص داده است.

والی کابل طی صحبت های خود گفت که تاریخ و مردم افغانستان به شما رزمنده گان افتخار و تمجید می نماید، زیرا نیروهای امنیتی ما ممثل اتحاد، وحدت و انسجام ملی کشور اند و آنها در میادین مختلف دفاع از استقلال و حاکمیت ملی کشور ثابت ساختند که متعلق به زبان، قوم و مذهب نیستند.

والی کابل از توافق‌نامه صلح میان امریکا و طالبان در دوحه مرکز کشور قطر به امضاء رسید، یاد کرد و همچنان اعلامیه ای که از طرف دولت جمهوری اسلامی افغانستان در همآهنگی با سیاسیون کشور و شرکای بین المللی به نشر رسید یادآوری نموده افزود که این تلاش‌ها امید واری ها را برای دست یافتن به یک صلح پایه دار و دایمی بیشتر می سازد و همچنان اطمینان داد که دولت جمهوری اسلامی افغانستان ارزش‌ها و حقوق شهروندی، مدنی، آزادی بیان و سایر دست آوردهای 18 سال تأمین خواهد کرد.
در اخیر مراسم قوماندان، افسران و سربازان قرارگاه مقام ولایت کابل با تفویض تقدیرنامه ها و اهدای تحایف نقدی توسط والی کابل تقدیر شدند.