نشست امنیتی ولایت کابل برگزار شد.

نشست امنیتی ولایت کابل برگزار شد.

9 حوت 1398

تیم امنیتی ولایت کابل امروز به منظور بهبود امنیت و اجراآت در پایتخت،جلوگیری و کاهش ارتکاب جرایم برگزار شد.
در این نشست که به ریاست محمد یعقوب حیدری والی کابل و اشتراک دگرجنرال سیدمحمد روشندل قوماندان عمومی زون 101 آسمایی، تورن‌جنرال رازمحمد اوریاخیل قوماندان عمومی گارنیزون، تورن‌جنرال شیرین‌شاه کوهبندی قوماندان عمومی فرقه 111، تورن جنرال مسعود اندر رییس امنیت ملی کابل، مسوولان حمایت قاطع، منسوبان نیروهای امنی و دفاعی و شماری دیگر برگزار شد، ابتدا مسوولان زون‌های اول، دوم، سوم و چهارم ولایت کابل با ارائه کارنامه‌های یک‌ماهه، از همکاری مردم با نیروهای امنی و دفاعی و نیز هماهنگی میان آنان ابراز خرسندی کردند و از اعضای تیم امنیتی کابل خواستار رسیدگی به برخی مشکلات شدند.
در ادامه اعضای تیم امنیتی کابل به نوبت رسیدگی به چالش‌‌های طرح شده از سوی مسوولان زون‌ها را متعهد شدند و برای بهبود اجراآت در سطح شهر از شاروالی کابل خواستار تنظیم اصناف و دست فروشان شدند.

سپس مسوولان حمایت قاطع، هماهنگی میان نیروهای امنی و دفاعی افغان را ستودند و تاکید کردند که افزایش هماهنگی‌ باعث تقویت نیروهای امنی و دفاعی می‌شود.
آنان با استقبال از هفته کاهش خشونت‌ها در کشور افزودند افغانستان در مقطع حساس و تاریخی و در عین حال سرنوشت ساز قرار دارد که با آغاز روند مذاکرات و امضای تفاهمنامه میان طرف‌های درگیر جنگ، صلح در افغانستان تامین خواهد شد و تامین صلح در افغانستان نیروهای حمایت قاطع نیز از آنان حمایت خواهد کرد.

به بیان این مسوولان، برخی گروه‌‌ها سعی دارند امنیت افغانستان را به چالش بکشند و روند صلح را متوقف سازند که نیروهای امنی و دفاعی افغان در همکاری با نیروهای خارجی باید مدبرانه عمل کنند و نگذارند که دشمن در تحقق اهداف هراس افگنی و اخلال روند مذاکرات موفق شوند.

در ادامه محمد یعقوب حیدری والی کابل از قبل نهم‌حوت، روز ملی نیروهای امنی و دفاعی را به منسوبان امنی و دفاعی تبریک گفت و با صحبت روی برخی موارد امنیتی، هفته کاهش خشونت‌‌ها در کشور را، بهترین فرصت برای حل اختلافات میان طرف‌های درگیر جنگ خواند و تاکید کرد که پایان هر جنگ، صلح است و هفته کاهش خشونت‌ها نیز آغاز خوبی برای تامین صلح پایدار در کشور خواهد بود اما، در هر حال نیروهای امنی و دفاعی کشور باید آماده باشند.

وی تاکید کرد که دست آوردها نباید مانع تلاش نیروهای کشور شود، بل باید برای بهبود وضع بیش از پیش کار کنند.
والی کابل با تاکید بر اصل مجازات و مکافات از مسوولان امنی و دفاعی خواست که در نشست آینده فرصتی فراهم کنند تا از افسران، بریدملان و سربازان متعهد و زحمت‌کش قدردانی شود.