پيام محمد یعقوب حیدری والی کابل به مناسبت گرامی‌داشت از نهم‌حوت، روز ملی نیروهای امنی و دفاعی کشور!

پيام محمد یعقوب حیدری والی کابل به مناسبت گرامی‌داشت از نهم‌حوت، روز ملی نیروهای امنی و دفاعی کشور!
هموطنان گرامی!
نیروهای امنی و دفاعی ما، نماد وحدت، اتحاد، اتفاق و انسجام ملی کشور ماست.
ابتدا می‌خواهم از جلالتمآب محترم رئیس جمهوری اسلامی و سرقوماندان اعلی قوای مسلح افغانستان بابت ارج‌گذاری ایشان به جایگاه نیروهای امنی و دفاعی کشور، اظهار سپاس و امتنان نمایم که روزی را برای قدردانی از فداکاری‌ها، جان‌فشانی‌ها و از خودگذری‌های این نیروها وارد تقویم سال نمود.

سلام و درود بیکران به همه نیروهای امنی و دفاعی کشور اعم از جنرالان، افسران، بریدملان و سربازان که با سپر سازی جان خود در حفظ ارزش‌های ملی کشور کوشیده‌اند، هرچند واژه ها در وصف ایثار آنان ناتوانند و یک روز قدردانی از آنان بسنده نخواهد بود که فداکاری ها و قهرمانی‌های این نیروها را بستائیم.
با آنهم، نهم حوت، روز ملی نیروهای امنی و دفاعی را به سپاهیان دلیر، شجاع و سلحشور کشور اعم از اردوی ملی، امنیت ملی و پولیس ملی و خانواده‌های این مبارزان حق و عدالت تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و با درود به روح پاک شهدا، از خداوند برایشان طلب بهشت برین می‌کنم.

نیروهای امنی و دفاعی کشور، رزمندگان راه حق و افتخار آفرین تاریخ و مردم افغانستان‌اند که با حضور در میدان‌های نبرد و سنگر داغ دفاع از استقلال و حاکمیت ملی کشور به اثبات رسانیده‌اند که زبانی، قومی، مذهبی و سمتی نیستند، آنان افغان، مسلمان و در خدمت مردم افغانستان‌اند که رعایت این اصل مهم، مبین بافت ملی همه اقوام و ملیت های باهم برادر و ساکن در افغانستان است.

نهم‌حوت، بهترین فرصت برای ارج‌گذاری و قدردانی از حماسه‌ها و فداکاری‌های نیروهای امنی و دفاعی کشور است که در سخت ترین شرایط و در بدترین زمان و مکان به فعالیت های تخریب کارانه مخالفان و هراس افگنان پاسخ دندان‌شکن داده‌اند و با قبول همه دشواری‌ها، از وطن و هموطنان خود دفاع و حراست کرده‌اند و در راستای ثبات و تامین امنیت در کشور از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزیده اند.
آنان چون نماد اقتدار ملی، با ادای رسالت ملی و دَین وظیفه‌یی خود در برابر خدا، وطن و مردم با همه توان از حاکمیت ملی و استقلال کشور همچون وثیقه ملی و میراث نیاکان ما، قاطعانه دفاع می‌کنند.

قهرمانان!
من به حیث والی ولایت کابل و خادم مردم افغانستان از آغاز ماموریتم در این پُست تاکنون از تاسیسات، قطعات و جزوتام‌های شما در نقاط مختلف کابل بازدید کرده‌ام و تلاش های شب و روزی‌تان برای تامین امنیت و دفاع از وطن را در حضور اعضای کابینه، مسوولان امور، ولسوالان، علما، بزرگان اقوام، جوانان و زنان ستوده‌ام و در آینده نیز در خدمت قرار خواهم داشت و به شما سپاهیان راستین وطن افتخار خواهم کرد.

باری دیگر رهبری ولایت کابل بهترین و صمیمانه‌ترین تبریکی‌ها را به مناسبت نهم‌حوت، پیش‌کش همه نیروهای امنی و دفاعی کشور می‌دارد و برای آنان در این راه مقدس از خداوند موفقیت‌های روز افزون، برای مجروحان و معلولان شفای عاجل و کامل، برای شهدا بهشت برین و برای خانواده‌های آنان صبر عظیم و اجر جزیل و برای ملت عزتمند، متدین و سربلند افغانستان بزرگ سعادت و بهروزی مسئلت می‌نمایم
به آرزوی صلح پایدار و افغانستان امن !
بااحترام
محمد یعقوب "حیدری"
والی کابل