نشست رسیدگی به مشکلات طرح‌های انکشافی دریا و سرک‌حلقه‌یی کابل و کابل-لوگر برگزار شد

نشست رسیدگی به مشکلات طرح‌های انکشافی دریا و سرک‌حلقه‌یی کابل و کابل-لوگر برگزار شد
5 حوت 1398
در این نشست که به ریاست محمد یعقوب حیدری والی کابل و اشتراک صدرالدین تاجک معین پلانگذاری و توسعه شهری شاروالی کابل، معین وزارت شهرسازی و اراضی، حنیفه گیرووال معاون امور اجتماعی ولایت کابل، نمایندگان اداره های ترانسپورت، انرژی و آب و نیز شمار دیگری از مسوولان بخش سکتوری اداره ولایت کابل برگزار شد، روی رسیدگی به مشکلات تطبیق طرح‌های انکشافی دریای کابل، سرک‌ حلقه‌یی کابل و کابل لوگر و برخی مسائل دیگر صحبت شد.
در شروع، نمایندگان بخش های تخنیکی اداره های ذیربط به نوبت از وجود مشکلات در بخش های استملاک، بدیل ملک‌هایی که در مسیر ساخت دیوار استحکام دریای کابل قرار دارد، چالش‌های محیطی، عدم همکاری بخش های امنیتی و باشندگان محل، دخالت افراد مسلح غیر مسوول و نیز عدم توجه بخش های قضایی به اسناد ملکیت ها یاد کردند که روند کار را با کندی رو به رو کرده است.
در ادامه محمد یعقوب حیدری والی کابل رسیدگی به مشکلات و چالش‌های یاد شده را متعهد شد و تاکید کرد که پس از حل این مشکلات، طرح‌ها باید با جدیت و سرعت تطبیق شود و در صورت مشاهده هرگونه بی توجهی و یا بهانه‌جویی با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که بر اساس هدایت جلالتمآب رییس جمهوری کشور مسوولانی که در اجراآت وظیفه‌یی غفلت و یا بی توجهی کند، مطابق قانون با وی برخورد و به سارنوالی معرفی خواهد شد.
والی کابل از نمایندگان اداره‌های ذیربط خواست که گزارش کارکردها را در پایان هر هفته به گونه مفصل به اداره ولایت کابل ارائه کنند تا نتایج و پیشرفت‌‌ها به وضوح مشاهده شود.