نشست مشترک هیئت رهبری تیم امنیتی ولایت کابل برگزار شد

نشست مشترک هیئت رهبری تیم امنیتی ولایت کابل برگزار شد
13 دلو 1398
نشست مشترک هئیت رهبری تیم امنیتی ولایت کابل امروز به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی پایتخت برگزار شد.
در این نشست که به ریاست محمد یعقوب حیدری والی کابل و اشتراک مسوولان امنیتی و دفاعی و نیز حمایت قاطع کابل برگزار شد، ابتدا مسوولان امنیتی گزارش اقدامات، کارکردها و دست آوردها در جریان سال روان و نیز برنامه های امنیتی برای سال پیشرو را ارائه کردند.
آنان نتایج راه اندازی عملیات‌ها، اقدامات کشفی و استخباراتی و مبارزه با مجرمان را قناعت بخش خواندند و تاکید کردند که تلاش‌ها برای تامین امنیت بیشتر پایتخت نشینان کشور جریان دارد و در این راستا بیش از هر زمان دیگر سعی خواهند کرد.

تورن جنرال رازمحمد اوریاخیل قومندان عمومی گارنیزون، تورن جنرال مسعود اندر رییس امنیت ملی، لوی پاسوال سیدمحمد روشندل قومندان عمومی زون 101 آسمائی کابل و شیرین شاه کوهبندی قومندان عمومی فرقه 111 کابل به نوبت پس از ارائه معلومات در خصوص وضعیت امنیتی پایتخت و چگونگی اجراآت، از اولویت‌های اقدامات امنیتی سخن گفتند و تاکید کردند که برای جلوگیری از تحرکات دشمن باید در ایست‌های امنیتی و حوزه‌ها اقدامات کشفی و استخباراتی افزایش یابد تا عملیات‌‌ها و نتایج آن بیش از پیش موثر باشد.
انجام عملیات‌های تصفیه‌یی، کشفی و استخباراتی، راه اندازی گزمه‌ها، افراز ایست‌های بازرسی در نقاط آسیب پذیر چون مهمان خانه‌ها، سرای‌ها، هوتل‌ها و سایر مناطق از مواردی است که روی آن تاکید شد.
در اخیر محمد یعقوب حیدری والی کابل تلاش‌، زحمات و فداکاری‌های نیروهای امنی و دفاعی در راستای تامین امنیت شهروندان و مبارزه علیه جرایم جنایی را ستود و تاکید کرد که برای تطبیق بهتر و بیشتر قوانین کشور و مبارزه علیه جرایم باید با همه اقشار جامعه به گونه یکسان برخورد شود و در از بین بردن معافیت از مجازات بیش از پیش تلاش شود.
والی کابل ابراز کرد که وجود وسایط شیشه سیاه، فاقد اسناد و بدون نمبر پلیت، افراد مسلح غیر مسوول، قانون شکنی، زورگویی، ولگردی، آزار و اذیت باشندگان از مواردی اند که روند زندگی شهروندان را به چالش می‌کشد و باعث بروز مشکلات امنیتی می‌شود، از این‌رو باید وظایف با جدیت و قاطعیت انجام شود.
وی از مسوولان امنیتی خواست که در دو ماه پیشرو عملیات‌های زمینی، هوایی، کشفی و استخباراتی را افزایش دهند و در اطلاع رسانی نتایج آن و معرفی مجرمان توسط رسانه‌های دیداری و شنیداری کوشا باشند.
والی کابل همچنان از مسوولان ملکی و امنیتی خواست که به نواحی و ولسوالی‌ها سفر کنند و مشکلات باشندگان را از نزدیک استماع کنند و در رسیدگی به آن جدی عمل کنند.
وی گفتمان ملی را که از سوی مقام عالی ریاست جمهوری کشور به منظور هماهنگی، تقویت و تحکیم روابط میان حکومت و مردم و سمع نیازمندی های آنان راه اندازی شده است را موثر خواند و افزود که به استثنای ولسوالی‌های فرزه، گلدره، شکردره و استالف، نمایندگان تمام نواحی و ولسوالی‌ها در این گفتمان شرکت کرده اند و قرار است نمایندگان ولسوالی‌های یاد شده نیز فردا در این گفتمان شرکت کنند.
حیدری همچنان از طرح مرکز حمایتی زنان و معتادان خبر داد که این طرح شامل پلان بودجه ملی سال پیشرو شده است و تلاش‌ها برای تخصیص بودجه آن جریان دارد و با تطبیق آن بخشی از مشکلات حل خواهد شد.