نشست پروژه های انکشافی ولایت کابل برگزار شد

نشست پروژه های انکشافی ولایت کابل برگزار شد
3 قوس 1398
نشست پروژه های انکشافی با تاثیرات بلند اجتماعی ولایت کابل امروز به منظور حل چالش‌ها فرا راه روند تطبیق طرح مجتمع اداری این ولایت به ریاست محمد یعقوب حیدری والی کابل برگزار شد.
در این نشست که افزون بر محمد یعقوب حیدری والی کابل، مسوولان وزارت اقتصاد و تخنیکی تطبیق طرح مجتمع اداری ولایت کابل و رییس اقتصاد ولایت کابل برگزار شد، عوامل تاخیر کار ساخت دیوار احاطه، هموار کاری، تعدیل طرح، بی توجهی برخی بخش های خصوصی در تطبیق طرح، تمدید میعاد تطبیق و پایان زمان تفاهمنامه‌ها از مواردی بود که بحث و بررسی شد و به منظور حل این چالش‌ها تصامیم عملی اتخاذ شد.
محمد یعقوب حیدری والی کابل کیفیت و تسریع روند تطبیق طرح مجتمع اداری ولایت کابل را از مهم خواند و تاکید کرد که این مجتمع با کمک مالی هند در حال ساخت است و نظارت و توجه در کیفیت و تلاش در بهبود روند تطبیق از اولویت های کاری اداره ولایت کابل است و در این خصوص درنگ و بی توجهی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
طرح مجتمع اداری ولایت کابل در سال 1392 از سوی اداره های ذیربط نهایی شد و به علت برخی مشکلات، روند تطبیق آن 4 سال به تعویق افتاد، اما در سال 1396 تطبیق این طرح به هزینه تخمینی 64 ملیون دالر و کمک مالی کشور هندوستان از سر گرفته شد و قرار است تا 1401 خورشیدی تکمیل و به بهره برداری سپرده شود.