والی کابل : مسوولان باید بیش از همه در بهبود و تسریع روند تطبیق پروژه های ملی تلاش کنند!

والی کابل : مسوولان باید بیش از همه در بهبود و تسریع روند تطبیق پروژه های ملی تلاش کنند!
3 قوس 1398
محمد یعقوب حیدری والی کابل امروز در دیدار با مسوول ساحوی دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (U.N.H.C.R) تاکید کرد که مسوولان باید در بهبود و تسریع روند تطبیق پروژه های انکشافی ملی بیش از همه تلاش کنند نه این‌که خود چالشی در برابر تطبیق این پروژه‌ها باشند
این دیدار در حالی صورت گرفت که جواد وفا مسوول دفتر ساحوی نمایندگی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان(U.N.H.C.R) از وجود برخی چالش‌هایی که از سوی مسوولان بخش معارف در ساخت دو مکتب در ولسوالی قره باغ و ناحیه 21 شهر کابل خبر داده بود.
وی پس از ارائه گزارش کارکردها در بخش های معارف، صحت، معیشت و انرژی، زمان ساخت این دو مکتب را دو ماه قبل خواند و ایجاد برخی چالش‌ها از سوی شماری مسوولان بخش معارف را از علت‌های اصلی آغاز نشدن کار ساخت این مکاتب عنوان کرد.
محمد یعقوب حیدری والی کابل پس از اظهارات وی و بررسی اسناد مربوط تاکید کرد که برای حل این چالش اقدام خواهد کرد و مسوولانی که روند تطبیق برنامه‌های ملی را با چالش روبه رو می‌کنند را شناسایی و مطابق قانون برخورد خواهد کرد.
وی تصریح کرد که مسوولان باید در تسریع و بهبود روند تطبیق پروژه های ملی تلاش کنند نه اینکه خود چالشی فرا راه تطبیق این پروژه ها باشند.
والی کابل نبود ظرفیت و تخصص را از عواملی خواند که باعث بروز مشکلات در روند تطبیق برنامه‌ها می‌شود و اداره های ذیربط باید در تعیین افراد پاسخگو به توانایی‌، ظرفیت و تعهد بیش از هر ویژگی دیگر توجه کنند و نباید با گماشتن افراد نامطلوب روند توسعه و رشد در یک جامعه را با چالش رو به رو کنند.
وی تاکید کرد که دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان باید با اداره ولایت کابل در ایجاد فرصت های شغلی برای عودت کنندگان همکار باشد تا آنانی که از بیرون کشور به داخل برمی‌گردند، بتوانند با فرصت‌های شغلی که فراهم می‌شود امرار معیشت کنند و به پای خود بایستند.