والی کابل: محل اردوگاه “گرین وِلِج” در اسرع زمان باید تغییر کند

والی کابل: محل اردوگاه “گرین وِلِج” در اسرع زمان باید تغییر کند
۱۳ سنبله ۱۳۹۸
محمد یعقوب حیدری والی کابل عصر دیروز از محل رویداد اردوگاه بین المللی “گرین وِلِج” دیدن کرد و از مالک و مسوولان آن اردوگاه خواست که به منظور رفع تهدیدهای هراس افگنی و حفظ جان و مال باشندگان، در اسرع زمان محل این اردوگاه را تغییر دهند.
این اردوگاه که به هدف اقامت مهمانان و بخشی از نیروهای نظامی بین المللی در منطقه قابل بای حوزه نهم شهر کابل ایجاد شده است، ساعت ۹:۵۵ دوشنبه شب گذشته توسط مواد انفجاری جاسازی شده در یک ترکتور هدف قرار گرفت که از اثر آن ۱۶ باشنده محل جان باختند و ۱۱۹ تن دیگر زخم برداشتند و شماری از ساختمان های رهایشی نیز منهدم شدند.
پس از وقوع این رویداد باشندگان معترض به اردوگاه یورش برده بودند و با واکنش های انتقام جویانه و به آتش زدن بخشی از اردوگاه اعتراض کردند.
در این دیدار لوی پاسوال سیدمحمد روشندل فرمانده امنیه زون ۱۰۱ آسمایی، مسعود اندر رییس امنیت ملی، رحیم الله مجاهد رییس شورای ولایتی، خان محمد کریمی رییس مبارزه با حوادث طبیعی ولایت کابل، لوی پاسوال عبدالخلیل بختیار سرمشاور وزارت امور داخله، مشاور و کارشناس دفتر شورای امنیت ملی و برخی نمایندگان اداره های ذیربط حضور داشتند، محمد یعقوب حیدری والی کابل از باشندگان محل نیز دیدن کرد و پس از سمع اعتراض های آنان، ضمن ابراز تسلیت و غم شریکی جلالتماب رییس جمهوری کشور، حمله بر اردوگاه “گرین وِلِج” را نابخشودنی و غیر انسانی خوانده و پس از دلجویی، از آنان خواست که با حفظ خونسردی فرصت انتقال آن اردوگاه به محل دیگر را فراهم کنند تا در اسرع زمان اسباب کشی آغاز شود.
والی کابل همچنان در خصوص زیان های جانی و مالی این رویداد نیز سخن گفت و از خان محمد کریمی رییس رسیدگی به حوادث ولایت کابل خواست که ساختمان و دکان های محل را بررسی و پیشنهاد جبران خسارت را ترتیب کند تا در خصوص آن تصمیم اتخاذ شود.
به بیان باشندگان محل رویداد، این بار نهم است که به علت وجود اردوگاه “گرین وِلِج” و حضور نیروهای خارجی در منطقه قابل بای حوزه نهم، گواه رویدادهای خونین بوده اند و زیان های جانی و مالی فراوانی را متحمل شده اند.