افتتاح مرکز صحی 16 بستر در ساحه‌ی ریشخور

افتتاح مرکز صحی 16 بستر در ساحه‌ی ریشخور

 

 

اين مرکز صحى، به کمک مالى نيروهاى نظامى  ایالات متحده‌ی امريکا که در اوایل سال 1392 در ساحۀ ریشخور تهداب گذاری شده بود؛ به مصرف مجموعى ٣٠٠ هزار دالر امريکايى کار آن تکمیل و بتاریخ (9 سنبله 1392) توسط جلالت‌مآبان محترمه دکتور ثریا دلیل وزیر صحت عامه و محترم عبدالجبار تقوی افتتاح و به بهره بردارى سپرده شد.

محترمه داکتر ثريا دليل وزير صحت عامه دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیز درمراسم افتتاحیه‌ی اين مرکز تذکر دادند: "ما به این باور هستیم که با ارائه خدمات صحی به شمول ایجاد تاسیسات و زیربناها، فراهم سازی پرسونل طبی، سامان آلات و تجهیزات طبی، اعتماد بین مردم و حکومت بیشتر تقویت مى گردد".

همچنان ایشان افزودند که تحکیم و تقویت شبکۀ کلينيک های کابل در نواحی مختلف شهر کابل، دسترسی مردم را به خدمات صحی، بیشتر می‌سازد ازین رو از تراکم مریضان در شفاخانه ها کاهش بوجود آمده و باعث مي‌شود که شفاخانه ها به کارهای تخصصی پرداخته که از توان و عهده‌ی یک کلینیک فراتر است بیشتر متمرکز شوند بعداً جلالت‌مآب والی کابل حین افتتاح این مرکز صحی از کمک های تیم باز سازی ولایتی این ولایت اظهار قدردانی نموده و از تلاش های مستمر وزارت محترم صحت عامه در بهبود و توسعه‌ی عرضه‌ی خدمات صحی برای شهروندان نیز ستایش نمودند و خاطر نشان ساختند تا شهر وندان این حومه از این مرکز صحی بگونه‌ی درست استفاده نمایند.

اين مرکز، ٣٢ هزار خانواده را تحت پوشش صحی قرار داده و در بخش هاى  داخله، گوش، گلو، نسايى و ولادى و داخله اطفال فعالیت می‌نماید.

در این مراسم محترمه جنرال نظیفه ذکی نماینده مردم کابل در ولسی جرگه و شمار دیگر از مسئولین پیرامون موضوع صحبت نموده گفتند: که ما از مردم می خواهیم در حفظ ساختمان های دولتی دقت بخرچ داده و در نگهداشت مراکز صحی با وزارت محترم صحت عامه همکار باشند.